BD 18 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | Eric Matjiane | No | - | |
[1] | Eric Matjiane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | Tshepang Tlhatlha | No | - |
[2] | Pierre Badenhorst | ZA | Chrismar Tennis Club | Matt Lekay | No | - |
[2] | Matt Lekay | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | Pierre Badenhorst | No | - |
[3] | Charl Wepener | ZA | Burgersdorp Tennis Club | Matthew WILSON | No | - |
[3] | Matthew WILSON | ZA | Westville Boys High | Charl Wepener | No | - |
[4] | Kamohelo Molapo | Logan Boardman | No | - | ||
[4] | Logan Boardman | Alberhart Tennis Club | Kamohelo Molapo | No | - | |
- | Chad Brendan Collopy | Curro Tennis | Dalain Crous | No | - | |
- | Quentin Nakano | St Stithians Tennis Club | Brendan Smith | No | - | |
- | Cristiano Nicoletti | ZA | Sandton Sports Club | Johann Buhrmann | No | - |
- | Joshua Perry | St. Benedicts High | Christiaan Campher | No | - | |
- | Waldo de Beer | Rustenburg High | Righard Raath | No | - | |
- | Adriaan Louis Fourie | Old Selbornian Club | Cameron Bennett | No | - | |
- | Cameron Bennett | ZA | St. Andrew's College Grahamstown | Adriaan Louis Fourie | No | - |
- | Kulani SHIPALANA | ZA | Bryanston Sports Club | Dante Rix | No | - |
- | Brendan Smith | Fairland Tennis Club | Quentin Nakano | No | - | |
- | Dante Rix | ZA | Atlantic tennis Academy | Kulani SHIPALANA | No | - |
- | Christiaan Campher | ZA | Fairland Tennis Club | Joshua Perry | No | - |
- | Righard Raath | ZA | Potchefstroom Gimnasium | Waldo de Beer | No | - |
- | Johann Buhrmann | Randburg Tennis Club | Cristiano Nicoletti | No | - | |
- | Dalain Crous | Valhalla | Chad Brendan Collopy | No | - | |
- | JACQUES SLABBERT | ZA | Hoërskool Waterkloof | Heinrich WASSERFALL | No | - |
- | Adam Tilbury | ZA | Laddsworth Primary School | Reuben Mattheus | No | - |
- | Reuben Mattheus | ZA | Hoërskool Waterkloof | Adam Tilbury | No | - |
- | Heinrich WASSERFALL | ZA | Hoërskool Waterkloof | JACQUES SLABBERT | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-03-22 12:30pm | A2 | FS TS - Court 9 |
Cameron Bennett
Adriaan Louis Fourie
|
Christiaan Campher
Joshua Perry
|
6-4, 6-7(6), 10-8 |
2024-03-22 12:30pm | A3 | FS TS - Court 13 |
Kamohelo Molapo [4]
Logan Boardman [4]
|
JACQUES SLABBERT
Heinrich WASSERFALL
|
0-6, 3-6 |
2024-03-22 12:30pm | A4 | FS TS - Court 10 |
Cristiano Nicoletti
Johann Buhrmann
|
Dante Rix
Kulani SHIPALANA
|
6-2, 0-6, 6-10 |
2024-03-22 12:30pm | A5 | FS TS - Court 11 |
Waldo de Beer
Righard Raath
|
Reuben Mattheus
Adam Tilbury
|
2-6, 2-6 |
2024-03-22 12:30pm | A7 | FS TS - Court 12 |
Quentin Nakano
Brendan Smith
|
Dalain Crous
Chad Brendan Collopy
|
6-1, 6-1 |
2024-03-23 12:30pm | A9 | FS TS - Court 5 |
Tshepang Tlhatlha [1]
Eric Matjiane [1]
|
Cameron Bennett
Adriaan Louis Fourie
|
6-3, 3-6, 7-10 |
2024-03-23 12:30pm | A10 | FS TS - Court 6 |
JACQUES SLABBERT
Heinrich WASSERFALL
|
Dante Rix
Kulani SHIPALANA
|
4-6, 3-6 |
2024-03-23 12:30pm | A11 | FS TS - Court 7 |
Reuben Mattheus
Adam Tilbury
|
Matthew WILSON [3]
Charl Wepener [3]
|
4-6, 6-3, 10-2 |
2024-03-23 12:30pm | A12 | FS TS - Court 8 |
Quentin Nakano
Brendan Smith
|
Matt Lekay [2]
Pierre Badenhorst [2]
|
3-6, 1-6 |
2024-03-25 12:30pm | A13 | FS TS - Court 9 |
Cameron Bennett
Adriaan Louis Fourie
|
Dante Rix
Kulani SHIPALANA
|
4-6, 3-6 |
2024-03-25 12:30pm | A14 | FS TS - Court 10 |
Reuben Mattheus
Adam Tilbury
|
Matt Lekay [2]
Pierre Badenhorst [2]
|
6-7(8), 6-7(6) |
2024-03-26 11:00am | A15 | FS TS - Court 9 |
Dante Rix
Kulani SHIPALANA
|
Matt Lekay [2]
Pierre Badenhorst [2]
|
0-6, 6-4, 13-11 |