BS 16 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Edgar van der Spoel | Unika Laerskool | No | - | |
[2] | Mahlohonolo Mohlala | ZA | No | - | |
[3] | Kelly Mostert | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
[4] | Stephan Nel | Florida Park Tennis Club | No | - | |
- | Evangelos Maimonis | ZA | Dainfern Country Club | No | - |
- | Zion-Judah Pillay | Gauteng Noord | No | - | |
- | Adam Peer | St Stithians Boys Prep | No | - | |
- | Kopano Kgaka | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Keabetswe Ntswana | Atteridgevile Tennis Club | No | - | |
- | Hendrik du Preez | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Khanyisa Goba | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Ruben Steyn | ZA | Annlin Tennisclub | No | - |
- | Tshiamo Mohlala | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-12-11 11:00am | A2 | Riet - Court 2 |
Adam Peer
|
Tshiamo Mohlala
|
6-7, 2-6 |
N/A | A4 | Riet - Court 3 |
Keabetswe Ntswana
|
Ruben Steyn
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | A5 | Riet - Court 4 |
Evangelos Maimonis
(Did not play)
|
Kopano Kgaka
|
Walkover |
2023-12-11 11:00am | A6 | Riet - Court 5 |
Hendrik du Preez
|
Stephan Nel [4]
|
6-3, 5-7, 10-5 |
2023-12-11 11:00am | A7 | Riet - Court 6 |
Khanyisa Goba
|
Zion-Judah Pillay
|
2-6, 1-6 |
2023-12-11 3:30pm | A9 | Riet - Court 5 |
Edgar van der Spoel [1]
|
Tshiamo Mohlala
|
6-1, 6-0 |
2023-12-11 3:30pm | A10 | Riet - Court 6 |
Kelly Mostert [3]
|
Keabetswe Ntswana
|
6-0, 6-2 |
2023-12-11 3:30pm | A11 | Riet - Court 7 |
Kopano Kgaka
|
Hendrik du Preez
|
3-6, 3-6 |
2023-12-11 3:30pm | A12 | Riet - Court 8 |
Zion-Judah Pillay
|
Mahlohonolo Mohlala [2]
|
6-2, 6-2 |
2023-12-12 8:00am | A13 | GrkTS - Court 8 |
Edgar van der Spoel [1]
|
Kelly Mostert [3]
|
6-4, 6-3 |
2023-12-12 8:00am | A14 | GrkTS - Court 9 |
Hendrik du Preez
|
Zion-Judah Pillay
|
1-6, 3-6 |
2023-12-13 9:30am | A15 | GrkTS - Court 8 |
Edgar van der Spoel [1]
|
Zion-Judah Pillay
|
6-3, 2-6, 4-10 |
2023-12-13 9:30am | B1 | GrkTS - Court 9 |
Kelly Mostert [3]
|
Hendrik du Preez
|
6-2, 2-6, 10-8 |
2023-12-12 8:00am | C1 | GrkTS - Court 10 |
Tshiamo Mohlala
|
Keabetswe Ntswana
|
6-0, 6-1 |
2023-12-12 8:00am | C2 | GrkTS - Court 11 |
Kopano Kgaka
|
Mahlohonolo Mohlala [2]
|
2-6, 1-6 |
2023-12-13 9:30am | C3 | GrkTS - Court 10 |
Tshiamo Mohlala
|
Mahlohonolo Mohlala [2]
|
3-6, 1-6 |
2023-12-13 9:30am | D1 | GrkTS - Court 11 |
Keabetswe Ntswana
|
Kopano Kgaka
|
4-6, 1-6 |
2023-12-12 8:00am | E5 | GrkTS - Court 12 |
Adam Peer
|
Ruben Steyn
|
6-3, 6-3 |
2023-12-12 8:00am | E6 | GrkTS - Court 13 |
Stephan Nel [4]
|
Khanyisa Goba
|
7-6, 6-0 |
2023-12-13 9:30am | E7 | GrkTS - Court 12 |
Adam Peer
|
Stephan Nel [4]
|
1-6, 4-6 |
2023-12-13 9:30am | F1 | GrkTS - Court 13 |
Ruben Steyn
|
Khanyisa Goba
|
6-4, 3-6, 2-10 |