BS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Alternate 2 | Yes | Stefan van der Merwe | ||
[2] | Luke Joyce | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
[3] | Kganya Lepekola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[4] | Benyamin Kriek | Riaan Venter Tennis Academy | No | - | |
- | Levi Marshall | ZA | Bakenkop Primary | No | - |
- | Eljay Du Toit | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Ulrick Jacobsen | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Kamano Seeco | ZA | Mmabatho Tennis Centre | No | - |
- | Ayden Nel | ZA | Rustenburg Primary | No | - |
- | Jamie Mostert | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
- | Jaydon Billson | ZA | JL's Juniors Club | No | - |
- | Karabo Lepekola | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Kgosietsile Tlhatlha | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Atlegang Mokwatlo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Liam van Schalkwyk | ZA | Park Tennis Club | No | - |
- | Raynard Rossouw | Goedehoop Primary | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Stefan van der Merwe | ZA | Pretoria Oos Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A1 | Tuks - Court 1 |
Alternate 2 [1]
(Did not play)
|
Karabo Lepekola
|
Walkover |
2023-12-11 11:00am | A2 | Tuks - Court 2 |
Kamano Seeco
|
Jamie Mostert
|
4-6, 1-6 |
N/A | A3 | Tuks - Court 3 |
Benyamin Kriek [4]
(Did not play)
|
Atlegang Mokwatlo
|
Walkover |
N/A | A4 | Tuks - Court 4 |
Ayden Nel
|
Raynard Rossouw
(Did not play)
|
Walkover |
2023-12-11 11:00am | A5 | Tuks - Court 5 |
Jaydon Billson
|
Eljay Du Toit
|
3-6, 2-6 |
2023-12-11 11:00am | A6 | Tuks - Court 6 |
Ulrick Jacobsen
|
Kganya Lepekola [3]
|
0-6, 0-6 |
2023-12-11 11:00am | A7 | Tuks - Court 7 |
Kgosietsile Tlhatlha
|
Liam van Schalkwyk
|
6-3, 6-3 |
2023-12-11 11:00am | A8 | Tuks - Court 8 |
Levi Marshall
|
Luke Joyce [2]
|
7-5, 7-6(2) |
2023-12-11 2:00pm | A9 | Tuks - Court 8 |
Karabo Lepekola
|
Jamie Mostert
|
4-6, 4-6 |
2023-12-11 2:00pm | A10 | Tuks - Court 9 |
Atlegang Mokwatlo
|
Ayden Nel
|
6-0, 6-1 |
2023-12-11 2:00pm | A11 | Tuks - Court 10 |
Eljay Du Toit
|
Kganya Lepekola [3]
|
0-6, 0-6 |
2023-12-11 2:00pm | A12 | Tuks - Court 11 |
Kgosietsile Tlhatlha
|
Levi Marshall
|
1-6, 1-6 |
2023-12-12 11:00am | A13 | GrkTS - Centre Court |
Jamie Mostert
|
Atlegang Mokwatlo
|
6-2, 7-5 |
2023-12-12 11:00am | A14 | GrkTS - Court 1 |
Kganya Lepekola [3]
|
Levi Marshall
|
6-3, 6-3 |
2023-12-13 9:30am | A15 | GrkTS - Court 14 |
Jamie Mostert
|
Kganya Lepekola [3]
|
3-6, 2-6 |
2023-12-13 9:30am | B1 | GrkTS - Court 15 |
Atlegang Mokwatlo
|
Levi Marshall
|
3-6, 4-6 |
2023-12-12 11:00am | C1 | GrkTS - Court 2 |
Karabo Lepekola
|
Ayden Nel
|
2-6, 2-6 |
2023-12-12 11:00am | C2 | GrkTS - Court 3 |
Eljay Du Toit
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
2-6, 6-3, 14-12 |
2023-12-13 11:00am | C3 | GrkTS - Centre Court |
Ayden Nel
|
Eljay Du Toit
|
6-2, 6-3 |
2023-12-13 11:00am | D1 | GrkTS - Court 1 |
Karabo Lepekola
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
6-3, 6-1 |
2023-12-11 3:30pm | E3 | Tuks - Court 2 |
Jaydon Billson
|
Ulrick Jacobsen
|
6-7(2), 2-6 |
2023-12-11 3:30pm | E4 | Tuks - Court 3 |
Liam van Schalkwyk
|
Luke Joyce [2]
|
1-6, 3-6 |
2023-12-12 11:00am | E6 | GrkTS - Court 4 |
Ulrick Jacobsen
|
Luke Joyce [2]
|
6-3, 4-6, 10-4 |
2023-12-13 11:00am | E7 | GrkTS - Court 2 |
Kamano Seeco
|
Ulrick Jacobsen
|
6-2, 6-0 |
2023-12-12 11:00am | G2 | GrkTS - Court 5 |
Jaydon Billson
|
Liam van Schalkwyk
|
6-0, 4-6, 10-8 |